İde Termo Baskı

Kalite

Seripress ve SEC, hazır giyim sektörü için üretim yapan ve transfer baskı aksesuarı üretimi konusunda kalite çizgisini belirleyen ve sektöre yön veren firmalardır. Farklı kıtalarda üretimlerini sürdürmelerine rağmen aynı üretim ve iş prensibi ile kaliteyi, yüksek artı değeri, uygun fiyatı ve sürdürülebilirliği hedefleyen iki firma, ulaşılabilir kaliteyi daima daha yukarı taşımayı hedeflemektedirler. Ülkelerin bulunduğu mevcut makro ve mikro ekonomik yapılar, aynı sektörde bulunan firmaları farklı ürünlere odaklanmaya itsede, kalite arayışının üniversel olduğuna inanmaktayız. Genel toplamda küçük bir girdi olmasına rağmen, iki firmanın yüksek artı değerli ara malları ile Türk üreticilerin ortaya koyacakları uluslararası kalitedeki nihai ürünler, İde Temsilcilik için gurur kaynağıdır. Üreticilerin, günümüzdeki sert uluslararası rekabet ortamında ihtiyaç duydukları yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı aksesuar ihtiyaçlarını, güvenilir kaynaklardan sağlamak ve mevcut nihai ürün kalite seviyesini yukarı taşımaya destek olmak asli görevimizdir.

Seripress, uluslararası sağlık normlarını ve çevre uyarılarını yakından takip etmekte ve içselleştirerek uygulamaktadır. Firma son on yılda, endüstriyel proseslerin kontrolüne önemli yatırımlar yapmıştır. Üretimin tamamı ISO 9001 Sertifikalıdır ve REACH Tüzüğü’ne uyumludur. Ayrıca tüm ürün yelpazesi, Avrupa Komisyonu’nun 76/769/EEC sayılı, söz konusu zararlı içerikleri yasaklayan direktifine uyumludur. Ürünler uzun yıllardır PVC içermeden üretilmektedir. Tüm gerekli testler akredite Bureau Veritas ve IFTH laboratuarlarında gerçekleştirilmektedir. Seripress, mevcut durumda kriterleri en katı olan Oeko-tex® Class I Sertifikasına sahiptir.

SEC, üretimin her adımında en yüksek kaliteyi garanti altına almak için Lean Sistemi’ni uygular ve 5S sertifikası ile üretimini gerçekleştirir. Ürünlerin güvenliği ve yüksek kalitesi SEC’in kendi akredite laboraturalarında değerlendirilir. Bu testler ve sertifikalar RSL ve CPSIA Testini ayrıca Oeko-tex® Class I Sertifikasını içerir.

Buna ek olarak SEC, Nike’ın Onaylı Üretici Akredite Laboratuarı Programı’nı başarı ile tamamlamıştır. Talep edilen tüm gereklilikleri ve standartları sağlayan SEC Laboraturları ve teknisyenleri söz konusu ürünlerde ‘’Nike’’ için gerekli testleri gerçeklestirmeye yetkilidirler. SEC, 7 Haziran 2010 tarihinde adı geçen laboratuar akreditasyonu ile resmi olarak ödüllendirilmiştir.

Framis’in ürünleri sektörün en sert testlerini başarı ile geçerken, daha iyi bir hizmet için bu testler tekrarlanarak devam etmektedir. PU Bantlar için Oekotex Class A ve CPSIA test raporları talep üzerine üreticiler ile paylaşılmaktadır.