İde Termo Baskı

Kullanım

Transfer baskı, talep edilen deseni veya aksesuarı geniş bir ürün yelpazesine en uygun şekilde uygulama olanağı verir. Uygulaması kolaydır. Uygulamada ihtiyaç duyulan tek araç sıcak prestir. Basitçe bilgi vermek gerekirse aksesuarın üzerinde bulunan yapıştırıcı, presin sıcaklığı ve basıncı ile eriyerek aksesuarı ürüne sabitler. Yüksek yatırım maliyetleri gerektirmez. Dayanıklıdır, endüstriyel çapta üretime izin verir ve kârlıdır. Transfer baskı tekniğinin emeklediği ilk yıllarda sadece kumaşlara ve polyester ürünlere yapılan basit uygulamalar, günümüzde çok büyük teknik çeşitlilik ve uygulama esnekliğine ulaşmıştır. Söz konusu esneklik, farklı uygulamaların bir araya getirilmesi ile yüksek artı değerli ürünlere ulaşmayı mümkün kılar. Ayrıca transfer baskı uygulamaları, diğer alternatiflere göre kontrol edilebilinir, temiz, sağlıklı ve stoklanabilir olmaları ve uygulama kolaylıkları ile farklılaşmaktadırlar. Özellikle emprime flok baskı üretiminin, insan sağlığına yol açtığı geri dönüşü olmayan etkiler transfer flok tekniğine olan ilgiyi arttırmaktadır. Emprime baskı ile üretime oranla iş akış şeması son derece basittir. Ürünler çok daha az elleçlenir ve yer değistirir. Renk ve efekt çeşitliliği çok geniştir ve sürekli yenilenmektedir.

Transfer baskıların kullanım alanları hazır giyim üzerinde yoğunlaşsa da teknik markaj gerektiren farklı sektörlerden de talep gelmektedir.

Örme ve dokuma olmak üzere, çocuk ve bebek ürünlerine konu olan desenlerden, mayo aksesuarlarına, denime, iç giyim etiketlerinden spor giyime kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Çorap ve şapka üreticilerinin yanı sıra örme ve dokuma çanta üreticilerine yoğun olarak hizmet vermekteyiz. Bunların yanında snowboard ve kayaklar için baskılar üretilmektedir.

Kullanım alanı günden güne artan PU bantları üç farklı ürün grubu olarak analiz etmek mümkündür:

  • Ürünlere sızdırmazlık, su geçirmezlik sağlayan Dikiş Kaynak Bantları
  • Geleneksel dikişin tahtını sallayan birleştirme bantları
  • Dekoratif ve kuvvetlendirme amacı ile tercih edilen dekoratif bantlar ve güçlendirme bantları

Söz konusu üç ürün grubu da görece düşük birim maliyetler ile yüksek artı değerli ürünler sunarken, alanlarındaki gelişiminde önünü açmaktadır. Askeri botlardan, yelkenci montlarına, mayolardan çadırlara kadar geniş bir kullanım alanı bulunan ürünlerin kullanım alanları gün geçtikçe genişlemektedir. Framis PU bantların uygulama makinalarını da geliştirerek, yüksek performanslı ürünlerinin tam uygunluk ile uygulandığından emin olmayı hedeflemektedir. Sarf malzeme ve sabit yatırımın uyumluluğu sürdürülebilir karlılık ve verimlilik için olmazsa olmazdır.